Kafa Hacamat’ının Faydaları

Kafadan Hacamat

 

Ruhsal hastalıkların tedavisi içinde son derece faydalı olduğu bilinen hacamat, psikolojik rahatsızlığı olan ve kendini manevi boşlukta hisseden birçok kişinin de tedavi gördüğü bir yöntemdir. Baş ağrısı ve çeşitli hastalıklarında hacamat ile iyileşmesi için kafadan hacamat yapılması tavsiye edilmektedir. Sert bir bölge olmasından dolayı daha az acının hissedildiği bir bölge olarak, bu tür şikayetleri olan herkes tereddüt etmeden hacamat yaptırabilirler.

Kafadan Hacamat Nasıl Yapılır?

Hacamatın yapılış şeklinin saçlı saçsız deri üzerine kupa uygulaması ile kan alma işlemi olmasından dolayı, kafadan hacamatsırasında saçları uzun olan bayan erkeklerin hacamat uygulamasında saçlar kesilmeden saça zarar gelmeden yapılması Hacamatın saç sağlığına da birçok faydasının olmasından dolayı, erkekler ve bayanlar kafadan yaptırabiliirler Ayrıca kafadan hacamatın yaşlılık hastalıkları olarak niteleyebileceğimiz, Alzheimer, bunama ve unutkanlık gibi beyni ilgilendiren hastalıklara yakalanma ihtimalini azaltmaktadır. Günlük işlerine odaklanmada güçlük çeken ve dikkat eksikliği yaşayan kişiler içinde kafadan hacamatın sayısız faydası bulunmaktadır.

Kafadan Hacamat‘ın Faydaları

Vücudun farklı noktalarında belirlenmiş olan hacamat noktaları, her hastalığın hacamat noktasına uygulandığı takdirde faydalı olmaktadır. Kafadan hacamatında bu noktada kafaya bağlı olan hastalıkların tedavisinde etkili olduğunu söylemek mümkündür. Kafanın alın bölgesine yapılan hacamatın sinüzit ve migren gibi hastalıkları tedavi edici özelliği vardır. Kulak üzerindeki hacamat noktasına uygulandığında ise, hafızayı güçlendirme etkisi büyüktür. Bayanlarda sıklıkla görülen migren, hacamat ile tedavi edildiğinde kesin ve kalıcı çözüm elde etmek mümkündür. Bayan haccame olan ve İstanbul fatih Bölgesin de hizmet veren Arzu  ve Oktay Bey , bay bayanların bu sorunlarına sorunsuz Saç kesmeden acısız sızısız hijyenik kişiye ait ürünlerleTam Eğitimli Sünnete  Uygun Usüllerle Herkese  hacamat hizmeti ile çözüm olanağı sunmaktadır.

Saç Kesilmeden Acısız Sızısız Kafadan Hacamat 

Hacamat sonrasında dikkat edilmesi gerekenlere dikkat etmek, kafada hacamat yaptıranlar içinde geçerlidir. O gün içinde 1 - 2 saat içinde özelikle bayanların sabun şampuan kullanmadan banyo yapmalarına özen göstermek ve başı çok sıkı saracak örtüleri kullanmaktan sakınmak gerekir. Gözlerin görme fonksiyonunu da olumlu şekilde etkileyen kafadan hacamat, aynı zamanda aşırı sinirli olan ve çabuk sinirlenebilen insanlarında daha sakin olmalarını sağlamaktadır. Bu nedenle bu tür şikayetleri olan herkes hacamatın tedavi edici özelliğini tecrübe edebilirler.