Kafa Hacamat’ının Faydaları

Bel Fıtığına Hacamatın Faydaları

Hacamatın birçok hastalığa şifası vardır ve bunlardan biri de bel fıtığı hastalığıdır. Günümüzde genç yaşlı demeden herkesin şikayet ettiği bir rahatsızlık olarak, doktorlardan tek tedavi seçeneği olarak ameliyat önerilmektedir. Ancak ameliyat ile de tedavide kesin konuşamayan doktorlar, bel  fıtığı hastalarını büyük bir çıkmaza sürüklemektedir. Bu noktada tüm şifası ile devreye giren hacamat tedavisi ile bel fıtığı çok kolay bir şekilde, hem de ameliyata gerek kalmadan tedavi edilmektedir. Bel bölgesine uygulanan hacamat ile oradaki kirli kanın temizlenmesi ve kan dolaşımının düzene sokulması, bel ağrılarının kısa sürede azalmasını sağlayacaktır.

Bel Fıtığına Hacamat 

Bel omurgasına bel fıtığının baskı yapması ile oluşan ağrılar, çoğu kişinin yaşam kalitesini düşüren ağrılardır. Omurgada bulunan kanın zararlı maddelerle kirlenmesi sonucunda verimli bir kan dolaşımı söz konusu olmadığında, omurlardaki kıkırdak dokusuna baskı yapılmaktadır. Bu baskı sonucunda bel ağrıları meydana çıkarken, ayak bileğine kadar uzanan ağrı şikâyetleri de baş göstermektedir. Hastanın kısa sürede rahatlamasına ve ağrılarından kurtulmasında oldukça etkili olan hacamat tedavisi, uzun yıllar önce insanlığa sunulmuş önemli değerlerden biridir. Sağlık adına bu tür alternatif tedavi şekillerinin olması, insanların kendileri için en iyi olanı seçmelerine imkân sunmaktadır. Ayşen Yazıcı uzman ekibi ile birlikte verdiği hacamat tedavisi hizmetinde son derece özverili ve başarılı işleri ile adından söz ettirmektedir. İzmir hacamatın önde gelen isimlerinden biri olarak, üstlendiği görevi layıkıyla yerine getirmektedir.

Belden Hacamatın Yararları

Hacamat gelişi güzel bir kan alma işlemi olmayıp, belirli günleri ve vücut bazı özel yerlere uygulanan bir tedavi şeklidir. Bu haliyle oldukça yarar sağlayan bir uygulama olmasından dolayı, belden ve kafadan olmak üzere, pek çok hacamat yerleri sıkça tercih edilmektedir. Belden hacamat; başta bel fıtığı olmak üzere, altını ıslatan çocuklarda ve kadınsal rahatsızlıkların tedavi edilmesine kadar pek çok hastalık için belden hacamat yaptırılmaktadır. Hacamatın olumlu etkilerini artırmak için, bu tedavi şeklini uzman vasfı ile hizmete sunan kişilerden yardım almak gerekir. Aksi halde hacamatın faydaları yerine zararları ile baş etmek durumunda kalabiliriz.